Anasayfa

Merhaba,

Türk Tıp Eğitimi Derneği ve Hacettepe Üniversitesi tarafından 1-3 Mart 2018’de Ankara’da “IV. Sağlık Bilimlerinde Klinik ve İletişim Beceri Eğitimleri Kongresi” düzenlenecektir.

Bu kongre Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, Medikal Simülasyon derneği ve Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin bilimsel desteği ve işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Sağlık bilimleri alanındaki tüm mesleklerin mezuniyet öncesi ve sonrası eğitimleri ile sürekli mesleki gelişim etkinliklerinde sürdürülen, yapılandırılmış mesleksel beceri ile iletişim becerisi eğitimleri konusundaki ulusal birikim ve deneyimlerin paylaşılması hedeflenmektedir.

Kongre başvuruları www.tipegitimi.org.tr/kibe2018 adresinden yapılabilmektedir. Özet gönderme için son tarih 11 Şubat 2018 Pazar saat 23:59’dur. Sonuçlar bir hafta içinde açıklanacaktır. Kongrede konferans, panel, poster ve sözlü sunumlar, lisansüstü tez oturumları, çalıştaylar ve kurslar yer alacaktır.

Katılımcılar bildiri gönderme sayfasından sözlü sunum, poster ve lisansüstü tez başlıklarını seçerek başvuruda bulunabilecekler, katılım ücretini banka hesabına ödeyerek başvuru formuyla birlikte eposta aracılığıyla kayıt yaptırabileceklerdir.

Kongrenin bu duyurusunu kurumunuzda beceri eğitimleri konusunda çalışanlara, çalışmayı düşünenlere ya da bu alanda neler yapılabileceğini görmek isteyenlere duyurursanız çok memnun olacağız.

1-3 Mart 2018’de Ankara’da buluşmak üzere.

Prof.Dr. Melih Elçin
Türk Tıp Eğitimi Derneği Başkanı